Scouting van Maasdijk deed zaterdag 12 oktober mee aan de grote schoonmaakactie 'Skjin Wetter'.

Nadat de wethouder Jaap van Veen het startschot voor de schoonmaakactie gingen de Bevers, Welpen en Scouts aan de slag. Voorzien van veiligheidsvestjes (enkelen zelfs met zwembandjes of zwemvest), afvalzakken, werkhandschoenen en grijpstokken vertrokken ze. Samen met de duikers van Duikteam Heerenveen, suppers van SUPAway, de brandweer en Gemeente Heerenveen werd er zwerfafval in en langs het water. Naast o.a. drinkpakjes, flesjes, snoeppapiertjes, kwamen er ook 6 fietsen, een winkelwagentje, paraplu's, schoenne, vloerkleed, stoelen, tafels, servies, een bowlingbal en nog veel meer boven water. 

Interieurarchitect Melle Stumphius maakte van het opgeviste afval een groot kunstwerk.

Maar liefst 572 kilo afval hebben we met elkaar opgeruimd. Prachtig resultaat.... maar eigenlijk ook wel jammer dat er zoveel troep in het water ligt.

Afval hoort in de afvalbak

Scouting van Maasdijk wordt mede mogelijk gemaakt door: